Nie każda osoba może pozwolić sobie na przechowywanie w domu rodzinnych pamiątek, nieużywanych mebli, opon zimowych lub starych książek, które wciąż darzy sentymentem i nie chce się z nimi rozstawać. Rozwiązaniem takiego problemu jest wynajem powierzchni magazynowej – własna przechowalnia niedaleko domu to praktyczne i wygodne rozwiązanie. Także firmy mogą skorzystać na wynajmie powierzchni magazynowej.
Magazyny samoobsługowe dla osób prywatnych
Niewielkie przestrzenie magazynowe są dostępne przez całą dobę. Wynająwszy taki boks, można z niego korzystać także w dni wolne od pracy i święta, jak z własnej piwnicy w bloku. Skrytki dostępne są w specjalnie przystosowanych obiektach magazynowych, do których łatwo dojechać. Są one pilnowane i solidnie zabezpieczone, dlatego rodzinne pamiątki pozostaną w nich w pełni bezpieczne.
Szukając przestrzeni magazynowej w Lublinie, warto odwiedzić https://dziupla-magazyny.pl/. Niewielki magazyn samoobsługowy raz na zawsze rozwiąże problem braku piwnicy, tak częsty w nowym budownictwie. Korzystanie z magazynu jest proste i wygodne – wystarczy mieć przy sobie klucz. To rozwiązanie także dla osób, które się przeprowadzają i potrzebują miejsca, w którym będą mogły zostawić swoje rzeczy na kilka tygodni.
Hala magazynowa dla firmy
Z oferty hal magazynowych mogą skorzystać także przedsiębiorstwa. Dostępne do wynajmu hale mają różne metraże, dzięki czemu firma nie przepłaca za niewykorzystywaną przestrzeń. To dodatkowa przestrzeń magazynowa lub świetna baza przeładunkowa, jeśli w okolicy działa kilka oddziałów przedsiębiorstwa – fabryka oraz sklepy. Towary są pod całodobową obserwacją systemu monitoringu, co skutecznie chroni je przed kradzieżą.
Chcąc skorzystać z wynajmowanego magazynu, wystarczy określić swoje potrzeby odnośnie przestrzeni. Oferty firm są elastyczne i łatwo znaleźć coś dla siebie. Bezpłatny parking i rampa dojazdowa sprawią, że przenoszenie towarów z auta do magazynu nie będzie szczególnym wyzwaniem.
Jak wybrać powierzchnię magazynową?
Przede wszystkim trzeba określić własne potrzeby. W przypadku firmy handlowej mogą być one większe – przechowywanie towaru, miejsce na zwroty lub dodatkowe narzędzia. Sklepy internetowe, które nie posiadają swojej stacjonarnej siedziby, mogą z powodzeniem wykorzystywać takie magazyny jako miejsce do przechowywania zwróconych towarów. Koszt wynajmu jest relatywnie niewielki. To rozwiązanie dobre także dla początkujących firm, których nie stać jeszcze na zakup własnego magazynu.
Kluczowym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest lokalizacja. Wiąże się to także z dojazdem oraz parkingiem. Rampa powinna znajdować się jak najbliżej magazynu, żeby zniwelować problemy z załadunkiem i rozładunkiem towarów. Przyspieszy to pracę i usprawni działanie firmy.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru magazynu?
Każdy magazyn musi być odpowiednio chroniony. Przed wynajęciem powierzchni magazynowej warto się upewnić, że obiekt jest chroniony przez całą dobę i dobrze ogrodzony. Uniemożliwienie wejścia na teren osobom postronnym jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Także systemy alarmowe i monitoring pozytywnie wpłyną na ochronę towarów przed próbami kradzieży.
Wybierając magazyn, warto precyzyjnie oszacować własne potrzeby. Im większą przestrzeń chce się wynająć, tym więcej trzeba za taką usługę zapłacić. Ewentualnie niedoszacowanie i późniejsza wymiana magazynu na większy będzie wymagała znacznych nakładów pracy podczas przenoszenia towarów w nowe miejsce, co znów spowoduje dodatkowe koszty.
Materiał zewnętrzny