secundum.pl

Blog ogólnotematyczny o ekologii, podróżach, trendach

Dom

Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki?

Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki?

Wybór odpowiedniego koloru rajstop do koloru sukienki może być czasami trudnym zadaniem, dlatego warto poznać kilka podstawowych zasad dotyczących doboru kolorów, które pomogą stworzyć harmonijny i stylowy outfit. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrane rajstopy potrafią optycznie wydłużyć nogi oraz dodać całości elegancji.

Podstawowe zasady doboru kolorów

Kontrast

Jedną z podstawowych zasad doboru kolorów do sukienki są kontrasty. Jeśli sukienka jest w intensywnym kolorze, warto wybrać rajstopy w stonowanej tonacji, tak aby nie przytłaczały całości stroju. Z kolei, jeśli sukienka jest w stonowanym kolorze, możemy śmiało postawić na bardziej zwracające uwagę rajstopy, które dodadzą charakteru naszej stylizacji.

Zgodność tonacji kolorystycznej

Warto również zwrócić uwagę na zgodność tonacji kolorystycznej pomiędzy sukienką a rajstopami. Jeśli sukienka jest w chłodnej tonacji, wybierajmy rajstopy w podobnych odcieniach. Natomiast w przypadku sukienki w ciepłych tonacjach, warto postawić na rajstopy pasujące do tych kolorów. Dzięki temu stworzymy spójną i dobrze skomponowaną stylizację.

Rajstopy do sukienki w kolorze pastelowym

Sukienki w pastelowych kolorach są obecnie bardzo modnym trendem, dlatego warto wiedzieć, jak dobrać do nich odpowiednie rajstopy. Najlepszym wyborem będą rajstopy w delikatnych odcieniach beżu, pudrowego różu czy ecru. Dzięki nim cała stylizacja będzie wyglądała lekko i subtelnie.

Rajstopy do sukienki w kolorze jasnym

Jeśli sukienka jest w jasnym kolorze, warto postawić na rajstopy w kolorze nude. Taki wybór sprawi, że nogi będą wydawały się dłuższe i bardziej smukłe, a cała stylizacja będzie wyglądała elegancko i stylowo. Natomiast jeśli chcemy dodać odrobinę pazura naszej stylizacji, możemy sięgnąć po rajstopy w kolorze czarnym, które zdecydowanie ożywią całość.

Udostępnij